Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Peter Velits šiesty v prológu Paríž-Nice. Som spokojný, tvrdí

Slovenský cyklista Peter Velits obsadil 6. miesto v prológu na pretekoch WorldTour Paríž - Nice v Houilles, ktorý meral 2,9 km.

03.03.2013 18:44
Peter Velits Foto:
Peter Velits na archívnej snímke z Tour de France.
debata

V krátkej časovke zaostal jazdec tímu Omega Pharma-Quick Step za víťazným Damienom Gaudinom o 3 sekundy. Velits absolvoval úvodný test za 3:40 min.

„Som spokojný s tým, ako som zajazdil. Na takej krátkej a technickej trati nemáte čas poriadne sa dostať do rytmu. Musíte ísť naplno od začiatku do konca a riskovať v zákrutách. Táto časovka mi profilom nevyhovovala, ale myslím si, že som odviedol dobrú prácu,“ cituje Petra Velitsa tlačová správa tímu Omega Pharma-Quick Step.

Gaudin zdolal o jednu sekundu Slovákovho tímového kolegu Sylvaina Chavanela z Francúzska, tretí skončil Holanďan Lieuwe Westra.

Triumf 26-ročného Francúza je prekvapením, v prológu sa sústredila pozornosť predovšetkým na Chavanela, Američana Van Garderena či Holanďana Westru. Gaudin využil skúsenosti z dráhovej cyklistiky. Je členom francúzskej reprezentácie v stíhacích pretekoch.

Preteky Paríž – Nice
Prológ (Houilles – Houilles, 2,9 km): 1. Damien Gaudin (Fr.) Europcar 3:37 min, 2. Sylvain Chavanel (Fr.) Omega Pharma-Quick Step, 3. Lieuwe Westra (Hol.) Vacansoleil-DCM obaja +1 s, 4. Wilco Kelderman (Hol.) Blanco, 5. Geoffrey Soupe (Fr.) FDJ obaja +2, 6. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +3

debata chyba