Hoci jeho meno bolo dlho spájané predovšetkým s oktagonom, írsky rebel s nezameniteľným štýlom začal verejne hovoriť o možnej kandidatúre na prezidenta Írska.
A zdá sa, že tieto ambície nie sú len prázdnymi slovami, lebo McGregor už viackrát prejavil záujem o politiku, kritizoval írsku vládu a vyjadril túžbu priniesť do krajiny radikálnu zmenu.
Jeho popularita, charizma a schopnosť mobilizovať masy by mohli byť kľúčom k tomu, aby sa jeho politické sny stali realitou.
Jedným z významných momentov, ktoré podčiarkujú McGregorov presah mimo športu, bolo jeho pondelňajšie stretnutie s prezidentom Donaldom Trumpom vo Washingtone. Írsky bojovník mal neskôr debatu aj s podnikateľom Elonom Muskom.
Témou bola nielen McGregorova podpora Trumpových politických názorov, ale aj jeho vlastné vízie pre budúcnosť. Napríklad, keď tvrdo odmietol migračný pakt a naznačil, že v tejto otázke bude volať po írskom referende.
Na obrázku, ktorý sprevádza jeho príspevok na sociálnych sieťach, stál McGregor pred lietadlom s malým dieťaťom v zelenej baseballovej čiapke a so sloganom „Make Ireland Great Again“.
36-ročný McGregor využil svoju návštevu Bieleho domu na kritiku prisťahovalectva a povedal, že Írsko „je na pokraji straty írstva“ v dôsledku „nelegálneho prisťahovalectva“.

Návšteva a komentáre McGregora vo Washingtone vyvolali ostrú kritiku zo strany írskeho premiéra Micheala Martina, ktorý povedal, že jeho poznámky sú „nesprávne a neodrážajú ducha Dňa svätého Patrika ani názory Írska“.
Podpredseda vlády Simon Harris doplnil, že McGregor „nemá mandát“ hovoriť za Írsko.
Conor McGregor má na migráciu, najmä nelegálnu migráciu do Írska, dlhodobo jednoznačne kritický postoj. Verejne vyjadril presvedčenie, že súčasná situácia v Írsku, kde podľa neho dochádza k nekontrolovanému prílevu migrantov, ohrozuje národnú bezpečnosť, identitu a stabilitu krajiny.
Tvrdí, že írska vláda zlyháva v ochrane svojich obyvateľov a kritizuje jej politiku, ktorá podľa neho umožňuje nelegálnu migráciu bez dostatočných kontrol.
McGregor konkrétne spomína, že mestá a dediny v Írsku sú „preplnené“ migrantmi, čo vedie k tomu, že Íri sa v niektorých oblastiach stávajú menšinou. Vyjadril obavu, že Írsko by mohlo stratiť svoju „írskosť“ a kultúrnu identitu, ak sa situácia nezmení.

Navrhuje prísnejšie opatrenia, ako napríklad zriadenie špeciálnej jednotky na posudzovanie všetkých prichádzajúcich osôb a deportáciu migrantov s kriminálnou minulosťou, tých, ktorí páchajú trestné činy v Írsku, alebo tých, ktorí dlhodobo žijú zo sociálnych dávok bez snahy o zamestnanie.
Na druhej strane uviedol, že migranti s dobrým charakterom, pracovnou morálkou a prínosom pre komunitu by mohli byť akceptovaní.