Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Náhla smrť slovenského priekopníka. Telo trénera, u ktorého vyrástli majstri sveta, našli v jeho dome

Web bbonline.sk priniesol smutnú správu zo sveta slovenských bojových športov. V utorok 25. júna zomrel náhle a nečakane slovenský tréner a priekopník thajského boxu Martin Belák.

28.06.2024 06:38
Martin Belák Foto:
Martin Belák (vľavo).
debata (20)

Belák patril medzi zásadné postavy bojových športov na Slovensku, v Banskej Bystrici pod jeho vedením vznikol v roku 1996 kultový klub Fire Gym.

Práve tu pod Belákovým dozorom rástlo viacero neskorších majstrov sveta, Európy či interkontinen­tálnych šampiónov v thajskom boxe, no aj v lethwei a kickboxe.

Medzi nimi boli aj mená ako niekoľkonásobný majster sveta v thajskom boxe Vladimír Moravčík alebo profesionálny lethwei zápasník Ivan Hatala.

Zatiaľ sa nevie, čo sa presne udialo. Jeden z jeho zverencov na sociálnej sieti uviedol, že Beláka našli blízki v jeho dome bez známok života.

Lorenzo Somaschini Čítajte viac Obrovská tragédia. Na pretekárskom okruhu zomrel deväťročný motocyklista

Banskobystrická krajská polícia cez svoju hovorkyňu Petru Kováčikovú uviedla, že "v rodinnom dome v obci Tajov bol nájdený muž bez známok života. Polícia na mieste nezistila žiadne známky násilia.

Privolaný ohliadajúci lekár na mieste vylúčil cudzie zavinenie a na určenie presnej príčiny jeho smrti bola nariadená pitva". Podľa webu Pluska ide práve o slávneho trénera.

S Belákom sa rozlúčil aj zápasník organizácie Oktagon MMA Vlasto Čepo, ktorý patril k jeho zverencom.

„Odpočívaj v pokoji, Pán Tréner, ďakujem za všetko,“ napísal na sociálnej sieti.

20 debata chyba
Viac na túto tému: #smrť #bojové športy #thajský box #Martin Belák