Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Bruško je preč, Véghova forma graduje a ľudia špekulujú. Mám čisté svedomie, reaguje bojovník

Odveta storočia proti večnému rivalovi Karlosovi Vémolovi sa nezadržateľne blíži (8. jún). Do patričných obrátok sa dostávajú aj prípravy oboch aktérov očakávaného duelu, čiže aj slovenského bojovníka Attilu Végha.

21.05.2024 15:46
Attila Végh Foto:
Premena Attilu Végha, pár týždňov pred súbojom s Karlosom Vémolom.
debata (5)

A bol to práve slovenský zápasník v zmiešaných bojových umeniach, ktorý si po dlhých rokoch vyskúšal prípravu na zápas MMA. Najviac zo všetkého zaujala jeho telesná premena, ktorá fascinuje mnohých fanúšikov.

Ľudia aj kvôli tomu začínajú špekulovať. „Hovoria, že som nasypaný, ale v tomto ohľade mám čisté svedomie,“ vyhlásil 38-ročný športovec pre sport.cz.

Ešte pred niekoľkými mesiacmi by ste u Végha zápasovú formu hľadali ťažko. Teraz však s radosťou ukazuje svoj telesný progres na sociálnych sieťach, kde často pózuje nahý do pol tela. A z fotografií je zrejmé, že sa zbavil takmer všetkého tuku na bruchu.

végh mma Čítajte viac Veľký zvrat v kauze Végh? Renault sa mal zachovať pokrytecky, tvrdí odborníčka

Zmena je skutočne zrejmá, až sa môže zdať, že dokonca prekonáva tú z roku 2019, s ktorou nastupoval do prvého súboja s Vémolom. Už ich predzápasové váženie vypovedalo o mnohom a Slovák vtedy českého súpera prevalcoval.

A napriek tomu, že Végh odvtedy do klietky pre zápas MMA nevkročil, jeho telo zažilo reštart. Tuk sa premenil na svaly, z bežného človeka sa stal razom športovec.

„Telo som cez túto prípravu ladil už minulý rok, mal som to rozdelené na dve časti. Od januára som začal na sto percent, takže mám päťmesačnú prípravu za sebou, čo je na mne aj vidieť,“ vysvetlil Végh zmenu, ktorá sa však stala ornou pôdou pre lavínu kritických komentárov. Niektorí narážajú na to, že si nepomáha prirodzenou cestou.

6 Végh Čítajte viac Legenda s veľkým srdcom, ktorá si dopraje špinavosti. Keď Vémola padol, zobudil som celú rodinu

„Zmenil som sa, ale samozrejme ľudia hovoria, že som nasypaný, nasteroidovaný… Nech sa nasypú a vyzerajú takto. To, čo som dokázal s telom, je len tvrdá drina, strava, mentálne nastavenie, a to je celé,“ skonštatoval Végh.

Podľa neho takéto komentáre píšu najmä ľudia, ktorí v jednej ruke držia pivo a k tomu majú pollitrový pupok. „Hovoria, že som nasypaný, ale ja som otvorený prípadným testom na doping. V tomto ohľade mám čisté svedomie,“ uviedla slovenská hviezda MMA.

00 koláž Čítajte viac Vémola stupňuje prípravu, potil krv v Thajsku. Jeho slovenská manželka ohúrila parádnou postavou

Trápi ho, že fanúšikovia nemajú možnosť vidieť všetko, čo stojí za tým, než bojovník kráča v priebehu nástupu pred zápasom ku klietke. Aj preto často súdia bez všetkých informácií.

„Mám na to trochu nervy, pretože ľudia túto možnosť nemajú, nevidia našu cestu. Nemyslím len tú svoju, ale aj ostatných. Vidia až samotný výsledok a z toho súdia a vyvodia nejaké stanovisko,“ mrzí Végha. Dodal, že samotná cesta je päťnásobne horšia než zápas, ktorý sledujú priaznivci na tribúnach či pred obrazovkami. „Ten už je odmenou za celú drinu a takou čerešničkou na torte.“

Manželia Vémolovci v Thajsku. Trénuje už aj Végh Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Dlho očakávaná odveta medzi Attilom Véghom a...
5 debata chyba
Viac na túto tému: #Attila Végh