Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Kariérny úpadok pokračuje aj doma. Nepripravený Boráros dostal výprask, podľa komentátora pôsobil ako amatér

Časy, kedy slovenský MMA bojovník Gábor Boráros medzi tuzemskú špičku, sú už zrejme dávno preč. Jeho návrat na domácu scénu sa skončil výpraskom už po dvoch kolách.

19.05.2024 09:55
Gábor Boráros Foto:
Gábor Boráros.
debata

Jeho kariéra nabrala strmý spád po tom, ako vo februári minulého roka porazil Kirilla Medvedovského na podujatí Fabriq 2.

Kontroverzný triumf prišiel už po deviatich sekundách 2. kola. Stávkové kancelárie zaznamenali neobvyklý počet stávok na Borárosovu výhru v druhom kole.

Promotér Oktagonu Ondřej Novotný tvrdil, že stávková kancelária Tipsport disponuje jednoznačnými dôkazmi, „že to bolo zmanipulované“.

Prípadom sa následne začala zaoberať polícia, Boráros mal byť podozrivým zo spoluúčasti na stávkovom podvode.

Gábor Boráros Čítajte viac Varovania nebral vážne. Boráros dostal v Rusku poriadnu lekciu, súper si ho vychutnal už v prvom kole

Polícajti v decembri potvrdili, že vo veci je vedené trestné konanie, no odvtedy nie je známy žiadny posun.

Kým nedokáže svoju nevinu, Boráros dostal stopku v v domácich organizáciách Oktagon MMA i Fabriq MMA. So stratou zápasov prišiel aj o väčšinu sponzorov a príjmov.

Keďže nemal veľmi na výber, pokúsil sa zabojovať v ruskej organizácii ACA, no v marci tohto roka podľahol Maratovi Gafurovovi už v prvom kole.

31-ročného bojovníka však zachránila organizácia RFA, ktorá mu napriek podozreniam z podvodu dala šancu.

Gábor Boráros Čítajte viac Cudzincov tam vezú skôr na porážku, varujú Slováka. Borárosovi sa veľké šance v Moskve nedávajú

Boráros sa tak cez víkend predstavil na spoločnom turnaji organizácií RFA a IAF v Nových Zámkoch.

V súboji proti Fredericovi Komuenhovi z Česka však prišlo trpké vytriezvenie. Už po pár minútach sa ukázala nedostatočná kondícia.

Slovák lapal po dychu a jeho pohyb bol rozhádzaný. Tempo zápasu začal určovať neskúsenejší Čech. Pre 32-ročného Komuenhu to bol iba siedmy duel medzi profesionálmi.

Boráros už na konci úvodného kola ledva stál a pôsobil vyčerpane aj počas druhého. Na konci kola rozhodca ukončil duel v prospech Komuenhu. Slovák po zápase ležal na podlahe a plakal.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa I Am Fighter (@iaf_iamfighter)

"Amatérsky prístup. Všetko dať do prvých dvoch minút a potom odísť po fyzickej stránke…športovca predsa zdobí taktika, kondícia.

Profesionálny šport je o disciplíne a tvrdej práci. Keď to tam nie je, nemáte šancu uspieť," zhodnotil Borárosovo trápenie komentátor a bývalý zápasník Tomáš Kvapil.

Potvrdili sa tak reči ľudí z okolia slovenského bojovníka, podľa ktorých Borárosov prístup nie je optimálny a na zápasy sa nepripravuje tak, ako by mal.

Promotér Oktagonu Pavol Neruda či tréner Ilja Škondrič mu pred časom radili, aby sa miesto ostrých duelov venoval už skôr celebritným zápasom.

debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #prehra #MMA #Gábor Boráros