Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Čo tu robíš? Sem nechodia ani generáli. Ukrajinský boxer spomína na hrôzy boja v prvej línii: Videl som ľudí bez rúk a nôh

Ukrajinský boxer Oleksandr Usyk tvrdí, že okamihy, ktoré zažil v prvej línii boja proti ruským okupantom, sú preňho nočnou morou.

24.08.2023 16:23
usyk koláž Foto:
Dve podoby šampióna. Oleksandr Usyk po výhre nad Anthonym Joshuom a ako člen ukrajinskej domobrany.
debata (1)

Ako referuje web denníka Marca, šampión v ťažkej váhe pred štvrtkovým súbojom Britovi Danielovi Duboisovi v poľskom Vroclave v rozhovore pre Daily Mail opísal, že na fronte videl mnohé hrôzy vrátane osôb bez končatín.

Usyk spomína, ako cez ďalekohľad z 900 metrov pozoroval nepriateľov, videl vybuchnuté tanky či rozbité domy obyčajných civilistov.

"Videl som ľudí bez rúk a nôh. Videl som tých, ktorí ešte mohli chodiť, no vyzerali ako chodiace mŕtvoly. Išiel som autom po meste. Bolo to mŕtve mesto s nulovou energiou.

PAOK Čítajte viac Rusom vstup zakázaný! Grécky tím sa musí zaobísť bez svojho hráča. Cítim krivdu, je mi z toho zle, reagoval tréner

Prešli sme okolo detského ihriska. Na zemi ležali hračky, no žiadne deti sa tam nehrali. Bolo to mŕtve,“ povedal Usyk.

Keď sa ocitol v prvej línii, mnohí ukrajinskí vojaci podľa neho nechápali, čo tam robí.

"Pýtali sa ma: ‚Prečo si tu? Čo robíš? Ani niektorí generáli sem nechodia‘. Povedal som im, že nie som žiadny generál, len obyčajný ukrajinský chlap ako oni.

Strávil som s týmito ľuďmi veľa času. Len málo z nich sú profesionálni vojaci. Nie sú pripravení na vojnu,“ podotkol 36-ročný rodák z Krymu.

Oleksandr Usyk bude obhajovať opasky svetového šampióna ťažkej váhy verzií WBA, WBO a IBF v zápase proti spomenutému 25-ročnému Duboisovi, ktorý doteraz absolvoval 20 súbojov a pripísal si v nich 19 víťazstiev.

René Weller Čítajte viac Zomrel Krásny René, hviezda nemeckého boxu. Mal také veľké bolesti, že kričal, popísala manželka

Usyk je v profiringu zatiaľ nezdolaný, dosiahol tam 20 triumfov a z nich 13 knokautom. Pôvodne jeho promotér rokoval o možnom súboji s Tysonom Fury, no tieto podmienky oboch strán sa líšili natoľko, že z dohody vzišlo.

Usyk zatiaľ naposledy dvakrát zdolal iného britského boxera Anthony Joshuu, najprv v Londýne v septembri 2021 a potom aj v odvete v Saudskej Arábii v auguste 2022.

Ukrajinskí atléti, ktorí zahynuli pri invázii Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Jeden zahynul pri Kyjeve, ďalší pri obrane...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Oleksandr Usyk