Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Végh: Odveta s Vémolom? To je hlúpa otázka...

Slovák Attila Végh nesúťažil od triumfu nad českým rivalom Karlosom Vémolom v novembri minulého roka, no v bojových športoch ešte nepovedal posledné slovo.

09.10.2020 21:45
végh Foto:
Attila Végh.
debata

Momentálne sa koncentruje na úlohu trénera, v ktorej slávil ďalší úspech, keď sa jeho zverenec Ľudovít Klein stal prvým Slovákom v najprestížnejšej organizácii miešaných bojových umení.

Podľa Végha môže Kleinovo nedávne víťazstvo nad Novozélanďanom Shaneom Youngom na galavečere UFC 253 pomôcť ďalším bojovníkom spod Tatier. "Otvorila sa brána pre Slovákov, môžu sa tam dostať ľahšie.

Zatiaľ nechcem povedať žiadne meno, kto by mohol byť druhým, možno mám jedného adepta z nášho tímu, ale nechcem to vysloviť. Uvidíme, čo nám prinesie budúcnosť," povedal pre TASR 35-ročný člen trnavského klubu Spartakus Fight Gym.

Slovenská hviezda MMA Attila Végh Fotogaléria - 28 fotiek Všetky fotky
Attila Végh.

Végh neskrýval hrdosť: „Vyhral som Zápas storočia, mám zverenca, ktorý zápasí v UFC. To je najviac, čo môže byť. Bol to veľmi úspešný rok.“

Végh knokautoval Vémolu na podujatí Oktagon 15 jediným úderom a je možné, že jeho najbližšie vystúpenie sa odohrá výlučne v postoji. Vzhľadom na pandémiu nového koronavírusu je však otázne, kedy dôjde k návratu „Pumukliho“ do zápasového diania.

"Ľudia stále riešia odvetu s Karlosom, ale to vôbec nezávisí odo mňa ani od Karlosa. Záleží na organizácii Oktagon, keď sa ma opýtajú, či chcem mať odvetu, bude to veľmi hlúpa otázka.

Keď som už niekoho zdolal, prečo by som s ním chcel mať odvetu? To je nezmysel. Situácia je, aká je, vôbec ma to neláka bez divákov, do toho by som určite nešiel.

Galavečer MMA Oktagon 15 - Végh vs. Vémola Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Attila Végh a Karlos Vémola pred zápasom.

Vyhlásili sme, že budem mať na budúci rok boxerský zápas, z februára sa to preložilo na apríl. Uvidíme, určite sa ešte predstavím v ringu alebo klietke, teraz sa však sústredím na mojich zverencov v Oktagone a na Lajoška."

debata chyba
Viac na túto tému: #MMA #Karlos Vémola #Attila Végh #Ľudovít Lajoš Klein