Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vražda športovca. Telo zlatého chlapca a majstra sveta našli neďaleko cintorína, mal 42 rokov

Majster sveta v skoku do výšky Jacques Freitag bol nájdený mŕtvy s ranami od strelnej zbrane na poli v Južnej Afrike dva týždne po jeho záhadnom zmiznutí.

02.07.2024 21:08
Jacques Freitag Foto:
Jacques Freitag počas MS v atletike v Paríži v roku 2003.
debata

Bývalý vrcholový športovec sa stratil pred pár týždňami po návšteve domu svojej mamy v juhoafrickom Bronkhorstpruite niekoľko dní po svojich 42. narodeninách.

Podľa The Sun sa od niekdajšieho zlatého chlapca juhoafrického športu po kariére odklonilo šťastie, bol bez práce a zápasil s problémami s drogami.

Freitaga mal od matky vyzdvihnúť krátko po polnoci vyzdvihnúť záhadný muž, ktorý povedal, že má pre neho prácu. Vysadil ho v neďalekej štvrti Booysens a to bolo naposledy, čo ho videli živého.

Blanka Vlašičová Čítajte viac Poníženie najslávnejšej chorvátskej atlétky. Manželovu neveru odhalil rozhovor v priamom prenose

Jeho telo našli v utorok popoludní s viacerými strelnými ranami vedľa cintorína Zandfontein v Pretórii West, okrajovej štvrti mesta Pretoria.

Sestra bývalého športovca Chrissie Lewisová viedla pátrania po svojom bratovi od jeho zmiznutia 17. júna. Uviedla, že bol ľahko rozpoznateľný, keďže bol vysoký 204 centimetrov.

Hovorkyňa juhoafrickej polície Brenda Muridiliová potvrdila, že muž zomrel po niekoľkých strelných ranách a preto prípad vyšetrujú ako vraždu.

Freitag bol štvornásobným juhoafrickým šampiónom v skoku do výšky a stále je držiteľom národného rekordu výkonom 2,38 m, ktorú dosiahol v roku 2005.

Thiago Braz Čítajte viac Veľký atletický škandál. Olympijský víťaz dostal trest za doping, prišiel o hry v Paríži

Svoje meno dostal na mapu atletického sveta v roku 2003, keď na štadióne Stade de France v Paríži prekonal latku vo výške 2,35 m a stal sa majstrom sveta.

V roku 2013 ukončil kariéru a údajne prespával často na ulici a nebol schopný si udržať prácu na plný úväzok. Fretitag bol jedným z 10 atlétov histórie, ktorý vyhrali MS na všetkých troch úrovniach: medzi dorastencami, juniormi aj dospelými.

V skoku do výšky sa tešil z víťazstiev na MS mládeže 1999 v Poľsku, juniorských MS v Čile 2000 a spomínaných MS seniorov vo Francúzsku 2003.

Držitelia atletických svetových rekordov Fotogaléria - 50 fotiek Všetky fotky
Okrem mien velikánov atletiky a ich výkonov...
debata chyba
Viac na túto tému: #Jacques Freitag