Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Dajte facku západu, súperov udierajte do tváre. Lukašenko sa pred olympiádou v Paríži pustil do odporcov. Kritika sa ušla aj Čechom

Bieloruský vládca Alexandr Lukašenko prijal športovcov svojej krajiny pred štartom olympiády v Paríži. Tí budú pod piatimi kruhmi súťažiť rovnako ako Rusi pod neutrálnou vlajkou.

02.06.2024 07:12
APTOPIX Russia Belarus Foto: ,
Vladimir Putin a Alexandr Lukašenko na snímke z januára tohto roku, keď sa stretli v Petrohrade.
debata (18)

„Hnev je v športe dôležitý. Keď ste sa kvalifikovali, choďte do Paríža a udrite svojich súperov do tváre. Ukážte im, že ste skutoční Bielorusi,“ vraví Lukašenko, ktorého cituje český web Idnes.

Neutralita je podľa hlavy Bieloruska len divadlom a aj tak budú všetci vedieť, že ide o bieloruských športovcov.

„Každé vaše víťazstvo bude fackou do tváre západným odporcom a ich krajinám. Buďte preto v Paríži divokí a tvrdí,“ hlási Lukašenko.

Lotyšsko MS2021 Hokej A Slovensko Rusko Čítajte viac Absurdita s Rusmi musí skončiť, doplácajú na ňu aj Slováci. Šéf svetového hokeja avizuje zmeny

Na OH, ktoré sa budú konať na prelome júla a augusta, by sa malo predstaviť 35 ruských a 22 bieloruských športovcov, ktorí budú figurovať ako neutrálni.

Ich účasť bude s veľkou pravdepodobnosťou zneužitá aj na politické účely. „Športové sankcie voči naším krajinám sú iba ukážkou slabosti západu,“ konštatuje Lukašenko.

Kritike ruských médií sa nevyhol ani šéf Medzinárodného olympijského výboru Thomas Bach. Rusi a Bielorusi v médiách informujú, že organizátori OH majú veľké problémy a samotné hry sú v ohrození.

„Teraz by bežal v Paríži aj nahý, len aby upútal pozornosť a zachránil olympiádu,“ reaguje dvojnásobný zlatý olympijský medailista v biatlone Dmitrij Vasiljev v listu Sport-Express.

Thiago Braz Čítajte viac Veľký atletický škandál. Olympijský víťaz dostal trest za doping, prišiel o hry v Paríži

Kritike sa nevyhlo ani Česko, ktoré po nariadení vlády neumožnilo ruským športovcom štartovať na Svetovom pohári vo vodnom slalome v Prahe. Ten bude zároveň kvalifikáciou na OH v disciplíne kayakcross.

„Češi sprosto pripravili ruských športovcov o olympiádu a vo svojej rusofóbii predbehli aj pobaltské štáty,“ píše ruský server Sport 24.

Olympijské hry 2024: Kde sa bude súťažiť v Paríži Fotogaléria - 36 fotiek Všetky fotky
Historické skvosty aj nové moderné štadióny s...
18 debata chyba
Viac na túto tému: #Alexandr Lukašenko #OH v Paríži 2024 #olympiáda 2024