Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Zázrak sa nekonal, Slovenky do finále MS nepostúpili. Forsterová: Trochu som zazmätkovala

Slovenské reprezentantky Viktória Forsterová a Stanislava Škvarková nepostúpili do finále behu na 60 m prek. na halových MS v Glasgowe.

03.03.2024 21:17
Viktória Forsterová Foto:
Viktória Forsterová (vpravo vedľa Dánky Mette Graversgaardovej) obsadila na halových MS 14. miesto v behu na 60 m prekážok.
debata

Forsterovej nestačil ani druhý najlepší čas kariéry a sezónne maximum 8,04 s. Škvarková zabehla 8,16, o päť stotín sekundy horšie ako v rozbehu.

Forsterová obsadila konečné 14. miesto, keď v druhom behu skončila šiesta. „Je to úplne super na túto sezónu. Štart do nej bol síce úžasný, no ďalšie preteky ukázali, že nemám od seba veľa očakávať. Na štvrtej prekážke som trochu zazmätkovala, no tento výkon ma veľmi potešil. Konečne som pocítila ten pravý pretekový adrenalín,“ tešila sa po dobehu Forsterová v rozhovore pre Českú televíziu.

Škvarková obsadila v rozbehu pôvodne prvé miesto pod čiarou postupu do semifinále, no po zranení a odhlásení sa holandskej súperky Maayke Tjin a Limovej dostala šancu štartovať medzi najlepšou dvadsaťštvorkou. Nastúpila v prvom semifinále a dobehla na 7. mieste. V celkovej klasifikácii jej patrilo 20. miesto.

Halové MS v Glasgowe – semifinále:
ŽENY
60 m prek. – I. semifinále: 1. Devynne Charltonová (Bah.) 7,72 s, 2. Pia Skrzyszowská (Poľ.) 7,78, 3. Cindy Semberová (V. Brit.) 7,95,… 7. Stanislava ŠKVARKOVÁ (SR) 8,16
II. semifinále: 1. Cyréna Sambová-Mayelová (Fr.) 7,73, 2. Sarah Lavinová (Ír.) 7,90, 3. Luca Kozáková (Maď.) 7,95,… 6. Viktória FORSTEROVÁ (SR) 8,04

Krásna holandská atlétka Lieke Klaverová Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Prečítajte si zaujímavosti o pôvabnej...
debata chyba
Viac na túto tému: #Viktória Forsterová #halové MS v atletike 2024