Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Skvelý úspech bežkyne Gajanovej. Na Európskych hrách vybojovala medailu

Slovenská atlétka Gabriela Gajanová získala na III. európskych hrách v Krakove bronzovú medailu.

24.06.2023 17:23 , aktualizované: 17:44
Gabriela Gajanová Foto: ,
Gabriela Gajanová.
debata

Gajanová zaznamenala ešte v stredu v súboji bežkýň na 800 m v II. divízii ME tretí najlepší čas 1:59,92 min a v sobotu ju zo súperiek v I. divízii žiadna nepredbehla. Pre Slovensko tak vybojovala druhý cenný kov na tohtoročných EH.

Medailové poradie disciplíny určil sumár všetkých šiestich behov z troch divízii ME. Gajanová sa predstavila v tom najrýchlejšom, ktorý vyhrala Ukrajinka Natalia Krolová časom 1:59,77 min. Druhá skončila Maďarka Bianka Kériová výkonom 1:59,80.

V sobotu sa v súperení bežkýň elitnej I. divízie pod dve minúty dostala iba Švajčiarka Audrey Werrová a ani jej čas 1:59,95 na medailu nestačil. Gajanová ju v konečnom účtovaní zdolala o tri stotinky.

France Athletics Diamond League Čítajte viac Nemohla uveriť vlastným očiam. Na mítingu Diamantovej ligy v Paríži prekonala svetový rekord

„Som prekvapená a príjemne potešená. Bola som v aute a sledovala som preteky prostredníctvom streamu. Nie som zvyknutá na podobný systém súťaženia a ani som nečakala, že z toho môže byť napokon medaila. Myslela som si, že sa bude bežať rýchlo, keďže štartovala aj Audrey Werrová. Predpokladala som, že nastúpi a od začiatku bude bežať rýchlo. Bronz si veľmi vážim, je to cenná medaila,“ povedala pre olympic.sk Gajanová.

Dvadsaťtriročná Liptáčka v minulosti získala na mládežníckych podujatiach dve medaily. V roku 2016 bronz na ME do 18 rokov v Baku a o rok neskôr rovnaký kov na juniorských ME v Grossete.

Slovensko získalo v atletike medailu zatiaľ na každých Európskych hrách. V Baku 2015 vyhrali Slováci súťaž družstiev (bola to zároveň III. liga ME tímov), v Minsku 2019 vybojoval na stovke striebro Ján Volko.

Najkrajšie slovenské atlétky Fotogaléria - 33 fotiek Všetky fotky
Špecialistka v behu na 400 metrov cez prekážky...
debata chyba
Viac na túto tému: #Gabriela Gajanová