Na Devín – Bratislava padol rekord, hlavnú favoritku zdolala domáca bežkyňa

Kenžský bežec Albert Tonui vyhral nedeľný 75. ročník TIPOS Národného behu Devín – Bratislava.

16.04.2023 16:37
Albert Tonui Foto: ,
Albert Tonui v cieli Národného behu Devín - Bratislava.

Na 11,6 km dlhej trase stanovil nový rekord trate v hodnote 32:48 minúty. Medzi ženami triumfovala domáca Žofia Naňová (40:03 min.).

Tonuiovi bol zo Slovákov najbližšie Peter Ďurec, ktorý zaostal o päťdesiat sekúnd a obsadil štvrté miesto. Umiestnenie v najlepšej trojke, ktoré ovládli kenskí bežci, mu ušlo o dve sekundy. Obhajca Michal Staník skončil piaty (+2:43).

Kimberly Garcíová Leónová Čítajte aj Po vyše troch desaťročiach. Slovensko videlo atletický svetový rekord

Naňová zdolala o deväť sekúnd hlavnú favoritku Philice Kipkemoiovú z Kene. Tretia skončila šesťnásobná víťazka „Devína“ Katarína Pejpková a štvrtá bola obhajkyňa prvenstva Silvia Valová (41:52). Informoval o tom web atletika.sk.

Národný beh Devín – Bratislava – výsledky:

muži: 1. Albert Tonui 32:48 m (rekord), 2. Kennedy Rono +45 s, 3. Hillary Kimayo (všetci Keňa) +48, 4. Peter ĎUREC (SR) +50s
ženy: 1. Žofia NAŇOVÁ (SR) 40:03, 2. Philice Kipkemoiová (Keňa) +9 s, 3. Katarína PEJPKOVÁ (SR) +23