Podlomenie nôh a pád tesne pred cieľom. Favoritka MS skolabovala

K malej športovej tragédii prišlo na majstrovstvách sveta v krose. Najväčšia favoritka Letesenbet Gideyová z Etiópie si bežala po zlato, no skolabovala 100 metrov pred cieľom.

18.02.2023 11:15
756925265 Foto:
Letesenbet Gideyová (vľavo) prišla v závere o medailu z majstrovstiev sveta.
debata (42)

Držiteľka najrýchlejších časov histórie na dvoch najdlhších tratiach na dráhe i v polmaratóne Gideyová nezvládla náročnú trať v okolí Mount Panorama a v silnej horúčave jej v cieľovej rovinke došli sily a spadla. Pozrite si video:

Etiópski priaznivci jej pomohli vstať, čo však bola podľa pravidiel nedovolená podpora a následne ju diskvalifikovali, hoci prešla cieľom na 2. mieste. Striebro tak získala iná Etiópanka Tsigie Gebreselamová, bronz patrí Keňanke Agnes Jebet Ngetichovej.

Medzi mužmi sa stal majstrom sveta Jacob Kiplimo. Na 10-kilometrovej trati v austrálskom Bathurste dosiahol čas 29:17 min. V kategórii žien vyhrala Keňanka Beatrice Chebetová po dramatickom závere výkonom 33:48.

Druhú priečku medzi mužmi obsadil Berihu Aregawi z Etiópie, ktorý mal manko deväť sekúnd. Až tretí skončil ďalší Uganďan Joshua Cheptegei, svetový rekordér na tratiach 5000 a 10.000 m a taktiež obhajca titulu.