Tragédia v atletike. Pred klubom zastrelili medailistu z MS

Len niekoľko dní pred 30. narodeninami zomrel bahamský olympionik a šprintér Shavez Hart. Podľahol strelnému straneniu, ktoré utŕžil počas pouličnej potýčky.

04.09.2022 12:00
297063976 Foto:
Shavez Hart v súboji s Jamajčanom Yohanom Blakeom v rozbehu na 200 m na olympijských hrách v Rio de Janeiro.
debata (3)

Podľa portálu ewnews.com sa tretí najrýchlejší šprintér bahamskej histórie dostal do pouličnej bitky na parkovisku pred nočným klubom v meste Hope Town na ostrove Abaco na Bahamách.

Jeden zo štyroch účastníkov účastníkov bitky mal odísť a vrátiť sa so zbraňou. Následne vystrelil a trafil 29-ročného Harta do hrude.

Ernest John Obiena Čítajte viac Čo sa to stalo? Svetový rekordér nechápal. Zdolal ho Filipínec

Šéfka miestnej polície Chrislyn Skippingsová uviedla, že incident bol nahlásený zložkám krátko po druhej hodine po polnoci. „Zdravotníci prišli na miesto a obeť nejavila žiadne známky života,“ povedala.

Podozrivého neskôr zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. „Vyšetrovanie prípadu pokračuje,“ dodala Skippingsová.

Viktória Forster Čítajte viac Po dobrom štarte stratila dynamiku. Nie vždy sa darí, vravela Forster po semifinále

Hart bol časom 10,10 s tretím najrýchlejším bahamským šprintérom všetkých čias, na dvojnásobnej trati mu v historických tabuľkách krajiny patrí 4. miesto.

Štartoval na olympijských hrách v Rio de Janeiro 2016 a jeho najväčším úspechom je zisk bronzovej medaily na halových majstrovstvách sveta v štafete na 4 × 400 metrov.

Red Bull 400 - nepoužívať Dávame do pozornosti SÚŤAŽ: Prekonaj sám seba na Red Bull 400 a vyhraj skvelé ceny