Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Čo sa to stalo? Svetový rekordér nechápal. Zdolal ho Filipínec

Švédsky atlét Armand Duplantis po treťom neplatnom pokuse na 591 cm len neveriacky krútil hlavou. Na atletickom mítingu Diamantovej ligy sa jeho víťazná séria skončila.

03.09.2022 14:15
Ernest John Obiena Foto:
Ernest John Obiena neskrýval radosť po víťazstve nad Duplantisom.
debata (1)

Poriadne prekvapený bol z vývoja súťaže v skoku o žrdi aj Ernest John Obiena, ktorému tretí pokus na tejto výške vyšiel a ako prvý za vyše rok dokázal v Bruseli zdolať suveréna žrdkárskeho sektora.

Dvadsaťdvaročný Švéd tak prišiel o svoju víťaznú sériu, ktorá trvala od 28. augusta 2021 a vyhral počas nej 20 súťaží. Svetový rekordér a úradujúci olympijský víťaz, majster sveta i Európy skončil druhý na piatkovom podujatí Diamantovej ligy v Bruseli, kde ho zdolal práve Filipínec.

Viktória Forster Čítajte viac Po dobrom štarte stratila dynamiku. Nie vždy sa darí, vravela Forster po semifinále

Duplantis predtým naposledy prehral na mítingu DL Athletissima v Lausanne, ktorý sa konal vlani 26. augusta. O dva dni neskôr v Paríži už odštartoval svoju víťaznú sériu, ktorá trvala až do piatka.

„Veľa vecí som urobil technicky zle. Je pre mňa nezvyk skákať tak, ako som to predviedol tu. Možno som potreboval nejaký ‚budíček‘. Musím sem prísť aj na budúci rok a urobiť niečo špeciálne pre ľudí, ktorí prišli,“ povedal.

Duplantis počas súťaže veril, že môže skákať vyššie, no nedokázal to pretaviť do svojich výkonov. „Určite som neskákal tak, ako som chcel. Som človek, robím chyby a určite som ich spravil aj tu. Na dráhe som nenašiel správny rytmus. Myslel som na nesprávne veci, to sa občas stane. Nie je to ľahké,“ povedal.

Štafeta Čítajte viac Mladá Češka spravila chybu v štafete. Asi som to pos..., plakala

Duplantis tento rok doteraz zaznamenal 17 víťazstiev, pričom štrnásťkrát pokoril výšku šesť metrov. Za ten čas získal tituly na MS v hale v Belehrade, vonku v Eugene aj na ME v Mníchove, pričom v Srbsku (6,20 cm) a v Oregone (6,21 cm) vylepšil vlastný svetový rekord.

Najbližšie ho čaká štart vo finále DL v Zürichu. To je na programe už na budúci týždeň a Duplantis verí, že predvedie oveľa lepší výkon: „Pokúsim sa vrátiť silnejší. Na konci sezóny chcem podať ďalší dobrý výkon a skončiť vysoko.“

Najstaršie atletické svetové rekordy Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Florence Griffithová-Joynerová - beh na 100...
Red Bull 400 - nepoužívať Dávame do pozornosti SÚŤAŽ: Prekonaj sám seba na Red Bull 400 a vyhraj skvelé ceny

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #atletika #skok o žrdi #Armand Duplantis #Ernest John Obiena