Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Útek z Kene mu nevyšiel. Zatkli manžela majsterky sveta, ktorý ju údajne dobodal

Polícia v Keni vo štvrtok zatkla manžela zavraždenej vytrvalkyne Agnes Tiropovej, Ibrahim Rotich sa údajne pokúšal z Mombasy odletieť do zahraničia.

15.10.2021 12:37, aktualizované: 16:11
Agnes Jebetová Tiropová Foto: ,
Agnes Jebetová Tiropová (vpravo).
debata

Polícii sa podarilo zadržať muža po dlhej naháňačke. Prenasledovala ho 460 km a zatkla ho až po tom, ako s osobným automobilom narazil do nákladného vozidla. Roticha po výsluchu už obvinili z vraždy 25-ročnej športovkyne.

Mŕtve telo Agnes Tiropovej s bodnými ranami našli v prvej polovici týždňa na východe krajiny v meste Iten, ktoré je považované za centrum kenských vytrvalcov.

Roticha pritom zadržali na opačnom konci Kene vo viac ako 800 km vzdialenej Mombase. Už prvé informácie hovorili o tom, že podozrivý je práve manžel dvojnásobnej bronzovej medailistky z MS na 10 000 m.

Agnes Jebetová Tiropová Čítajte viac Ležala v kaluži krvi. Medailistku dobodal manžel na smrť

Rotich po čine totiž údajne telefonoval s členom svojej rodiny a so slzami sa priznal, že spravil niečo ohavné.

Polícia tiež informovala, že zatkla aj ďalšieho muža, ktorý cestoval spolu s Rotichom a pri sebe mal Tiropovej mobilný telefón.

Tiropová a Rotich sa údajne po sobáši odcudzili, rodiny oboch však presvedčili, aby sa pokúsili zmieriť. V úvode aktuálneho týždňa sa mali stretnúť, aby tak spravili. A po všetkom našli športovkyňu mŕtvu.

Agnes Tiropová v septembri zlepšila rekord na 10 km na ceste v čisto ženských pretekoch (30:01 min). V lete na OH v Tokiu skončila štvrtá na 5000 m.

Od roku 2015 bola považovaná za vychádzajúcu atletickú hviezdu, vtedy ako 19-ročná ovládla svetový šampionát v krose.

Kenský prezident Uhuru Kenyatta je aktuálne na oficiálne návšteve Spojených štátov amerických, odkiaľ Tiropovú po správe o jej úmrtí označil za „Kenskú hrdinku“ a nariadil polícii vypátrať jej vraha.

Kenská atletická federácia ako prejav rešpektu k zosnulej športovkyni na dva týždne prerušila konanie naplánovaných atletických podujatí.

debata chyba
Viac na túto tému: #vražda #Agnes Jebetová Tiropová