Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hodný tohto storočia. Pozrite si zrenovovaný štadión na Štiavničkách

Športovci Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica majú od utorka k dispozícii moderné športovisko.

05.10.2021 13:18
debata (5)
Zrenovovaný Štadión SNP na Štiavničkách Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Matej Tóth (pri mikrofóne) sa od 1. novembra...

Vďaka rozsiahlej rekonštrukcii v celkovej hodnote vyše 14 miliónov eur zodpovedá zrenovovaný Štadión SNP na Štiavničkách súčasným technickým normám a tiež štandardom Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) pre medzinárodné a národné súťaže a certifikácie UEFA pre futbalové štadióny kategórie 3.

Do rúk športovcov ho v utorok odovzdal minister obrany SR Jaroslav Naď.

„Som nesmierne rád, že po všetkej drine a úspechoch, ktoré dosahujú reprezentanti vojenského športového centra pre rezort a celé Slovensko, im dnes môžeme na oplátku poskytnúť kvalitnejšie podmienky pre prípravu v podobe moderného atletického a futbalového štadióna,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď.

VIDEO: Jaroslav Naď odovzdal Štadión SNP na Štiavničkách do rúk športovcov

Video

Doplnil, že Štadión SNP na Štiavničkách bude po rekonštrukcii slúžiť taktiež regionálnym športovým klubom, ktoré o to prejavia záujem.

Okrem toho bude zmodernizované športovisko už budúci rok súčasťou Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF).

Roman Benčík, Matej Tóth Čítajte viac Tóth bude nový riaditeľ VŠC Dukla Banská Bystrica, vo vedení aj Kaliská

„Verím, že priaznivci športu budú prichádzať na štadión radi a odchádzať budú s nezabudnuteľným športovým zážitkom,“ doplnil Naď.

Zrekonštruovaný štadión disponuje oproti pôvodnému plánu väčším počtom športovísk a tiež novovybudovaným tréningovým štadiónom, ktorý sprístupnili už v apríli tohto roka.

Nové futbalové ihrisko s vyhrievanou trávnatou plochou spĺňa kritériá UEFA kategória 3. Rekonštrukciou prešla aj tribúna, pričom aj jej úprava si vyžiadala navýšenie finančných prostriedkov.

Dôvodom bolo zvýšenie kapacity z pôvodne plánovaných 4000 na celkových viac ako 7000 sedačiek a 30 miest pre imobilné osoby a taktiež s tým spojené dobudovanie sociálneho zázemia v prospech komfortu divákov.

Matej Tóth (pri mikrofóne) sa od 1. novembra... Foto: TASR, Ján Krošlák
SR B. Bystrica Štadión Atletický Rekonštrukcia Otvorenie BBX Matej Tóth (pri mikrofóne) sa od 1. novembra stane novým riaditeľom Vojenského športového centra (VŠC) Dukla Banská Bystrica. Vo funkcii vystrieda Romana Benčíka (vľavo), na snímke vpravo zo slávnostného otvorenia zrekonštruovaného Atletického štadióna SNP v Banskej Bystrici je minister obrany Jaroslav Naď.

Na zmene projektu trvalo súčasné vedenie rezortu tak, aby štadión dosahoval požadované parametre na organizáciu medzinárodných atletických a futbalových podujatí.

„Trval som na zmene projektu, aby sme mohli veľkosťou športových podujatí konkurovať európskym krajinám. Aj keď sme museli navýšiť financie, športovci a verejnosť si zaslúžia štadión hodný tohto storočia,“ uviedol Naď v tlačovej správe.

Ako priblížil Roman Benčík, ktorého na poste riaditeľa VŠC Dukla Banská Bystrica nahradí olympijský víťaz v chôdzi Matej Tóth, rekonštrukcia výrazne zlepší podmienky športovcov, predovšetkým pre atlétov, ale aj pre potreby kondičnej prípravy ostatných zaradených športovcov.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

„Nie je samozrejmosťou, že sa športu dostáva takejto pozornosti a podpory zo strany zriaďovateľa, preto chcem v mene športovcov poďakovať rezortu obrany,“ povedal Benčík.

Atletický štadión SNP slávnostne otvorili 22. augusta 1959 pri príležitosti 15. výročia SNP.

Jeho rekonštrukcia sa začala symbolicky pri príležitosti 75. výročia SNP, po 60 rokoch od jeho otvorenia. Štadión SNP je majetkom Slovenskej republiky v správe VŠC Dukla Banská Bystrica.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Matej Tóth #Štiavničky #VŠC Dukla Banská Bystrica