Kipchoge prehral po siedmich rokoch. V londýnskej dráme sa zrodilo prekvapenie

Etiópčan Shura Kitata a Keňanka Brigid Kosgeiová sa stali víťazmi Londýnskeho maratónu. Dvadsaťštyriročný Kitata sa prekvapujúco presadil v dramatickom finiši a dosiahol čas 2:05:41 hod. Druhý Vincent Kipchumba Torotich z Kene zaostal o jedinú sekundu.

04.10.2020 15:21
Eliud Kipchoge, Shura Kitata Foto: ,
Eliud Kipchoge prichádza do cieľa Londýnskeho maratónu, v popredí víťaz Shura Kitata.

Tretiu priečku obsadil Etiópčan Sisay Lemma v čase 2:05:45. Úspešný deň neprežil svetový rekordér a štvornásobný víťaz podujatia Eliud Kipchoge z Kene. Vo vedúcej skupine sa neudržal a z vyše minútovým odstupom dobehol do cieľa na ôsmom mieste.

Favorizovaný bežec prehral prvýkrát po siedmich rokoch.

Kosgeiová zabehla čas 2:18:58 hod. Druhú priečku obsadila v kategórii žien Američanka Sarah Hallová v osobnom rekorde 2:22:01, tretia pozícia patrila úradujúcej majsterke sveta z katarskej Dauhy Ruth Chepngetichovej z Keňe v čase 2:22:05.

Maratón sa v metropole Anglicka mal bežať pôvodne v apríli, no pre pandémiu koronavírusu ho preložili. Namiesto tradičnej trate cez mesto sa išlo na devätnástich okruhoch v dĺžke 1,5 míle v okolí St. James Parku s finišom pri Buckinghamskom paláci.

Maratón v Londýne

Muži: 1. Tola Shura Kitata (Et.) 2:05:41 h, 2. Vincent Kipchumba Torotich (Keňa) 2:05:42, 3. Sisay Lemma (Et.) 2:05:45

Ženy: 1. Brigid Kosgeiová (Keňa) 2:18:58 h, 2. Sara Hallová (USA) 2:22:01, 3. Ruth Chepngetich (Keňa) 2:22:05

Viac na túto tému: #Eliud Kipchoge #Londýnsky maratón #Brigid Kosgeiová #Shura Kitata