Bola to nevšedná situácia. V jednej línii sa po kolík načahovali siedmi chlapi a jediná žena.

01.10.2019 09:19
Justyna Šwietyová-Erseticová Foto: ,
Justyna Šwietyová-Erseticová.
debata (14)

Aj takýto pohľad priniesli na MS v atletike preteky na 4×400 metrov mixu. Kým sedem tímov sa rozhodlo pre tradičné rozloženie síl – muž, žena, žena, muž, Poliaci urobili zmenu.

Na poslednom úseku sa predstavila zástupkyňa nežnejšieho pohlavia, ktorou bola Justyna Šwietyová-Erseticová. Tá na trati nevynikala len vďaka blonďavej hrive na hlave, ale aj odvahe. Mužskej sile a rýchlosti čelila s hrdosťou.

Napokon takmer pre svoju krajinu vybojovala medailu. Do cieľa dobehla na piatej priečke. Treba však dodať, že štafetový kolík preberala na prvej pozícii.

Pozrite si v našej galérii, ako si odvážna Poľka počínala priamo na trati.