Střely na bránu: 22 – 26 | Přesilová hra: 0/4 – 2/2 | Trestné minuty: 6 – 10

Jake Oettinger (DAL) – 22 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,6 %, odchytal 71:03
Alexandar Georgijev (COL) – 19 zákroků, 3 OG, úspěšnost 86,4 %, odchytal 70:52

Radek Faksa (DAL) – 0+0, –1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:18

Tři hvězdy utkání

1. Miles Wood (COL) – 1+0
  2. Cale Makar (COL) 1+1
  3. Jamie Benn (DAL) – 1+1

Je dobojováno. Ač Dallas vedl po první třetině 3:0, nakonec první duel semifinále konference ztrácí. Colorado ve druhé třetině snížilo dvěma brankami na rozdíl jediného gólu, v úvodu třetího dějství pak dokonce vyrovnalo. A jelikož se do konce už nic nestalo, zápas došel do prodloužení. To ve dvaasedmdesáté minutě rozhodl Miles Wood a hosté tak na ledě Dallasu berou první sériový bod.

Konec zápasu.

71:03

Colorado právě vstřelilo branku!
A je hotovo. Hned první prodloužení rozhodují hosté a ujímají se vedení 1:0 na zápasy. Andrew Cogliano poslal z obranného pásma přihrávku na MILESE WOODA, který si rychle nabruslil až před Oettingera, stahovačkou si dal kotouč na bekhend a u přední tyče pak poslal touš do částečně odkryté klece Dallasu – 3:4. Asistence: Andrew Cogliano a Samuel Girard.

69:28

Další pěkná akce Dallasu končí nepřesnou střelou a do akce vyrazili hosté. Devon Toews pak od modré čáry vyslal přízemní střelu, kterou bleskově pokryl Jake Oettinger.

68:10

Zápas je vyrovnaný nejen na skóre, ale také na střely. Prodloužení má velký náboj, žádný z týmů se neuchýlil k nějakému bránění a opatrné hře.

Střely na branku: 22 – 22

67:25

Valerij Ničuškin po delší době přidal další pokus pro Colorado, jeho rána ale byla zastavena nejprve obranou Dallasu, poté kotouč dostal k sobě Jake Oettinger.

66:21

Domácí neupouštějí od svého tlaku a znovu to zkusili před Georgijevem. Ten u své pravé tyče pokryl nebezpečnou teč Logana Stankovena.

65:46

Radek Faksa se otočil mezi kruhy a sklepl puk před hostující brankou, ale vše dobře viděl opět Alexandar Georgijev a jistí kotouč.

65:15

Alexandar Georgijev je hrdinou posledních okamžiků, Dallas opět zatlačil soupeře a byl v další šanci, kterou ale právě hostující brankář znovu pokryl.

64:53

A o chvilku později kryje další obrovskou šanci Seguina opět Alexandar Georgijev!

64:18

Tyler Seguin se zjevil u bližší tyče, kde nebezpečně zakončoval, ale vše jistil znovu pozorný hostující brankář Alexandar Georgijev!

63:29

Na druhé straně pak střílel Logan Stankoven a jeho rána končí na pozorném brankáři Alexandarovi Georgijevovi. Začátek prodloužení tak začal několika šancemi na obou stranách.

62:52

Samuel Girard napřáhl nad levým kruhem a na jeho ránu reagoval Jake Oettinger vyrážečkou a kotouč srazil vedle své branky.

62:23

Tyler Seguin to zkusil z pravé strany, ale jeho pokus pokryla hostující obrana. Colorado tak rychle pádí do další útočné akce.

61:27

Úvod prodloužení přinesl akce na obou stranách, ale ty nevedly k rozhodnutí. Nyní mají puk domácí hráči a směřují s ním před klec Alexandara Georgijeva.

60:01

Začalo prodloužení.

Prodloužení začne přibližně v 6:35.

Po šedesáti minutách hry není rozhodnuto. Hned na začátku třetí třetiny vyrovnal Nathan MacKinon a začínalo se znovu od začátku. Poté už se nikdo nedokázal prosadit a zápas tak půjde do prodloužení.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:04

Alexandar Georgijev musel zasahovat proti jedovce Joe Pavelskiho a v publiku to jen zahučelo. Následně pak to zkoušel ještě Walker na druhé straně, ale neúspěšně.

58:00

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:09

Dallas se dostal do akce, před Georgijevem vystřelil Jamie Benn, ale znovu kotouč mezi třemi tyčemi nekončí.

56:35

Hraje se v klasickém počtu hráčů.

56:31

Hra se odehrávala ve středním pásmu, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Čím dál více to vypadá, že tento duel půjde do nastavené hrací doby.

54:59

Hraje se ve čtyřech hráčích na obou stranách, v akci byly oba týmy, ale brankáři obou celků byli pozorní a neinkasovali.

54:35

Na řadě je komerční pauza.

54:35

Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Roope Hintz – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání.

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
Josh Manson – 2 min., hákování.

53:46

Jamie Benn operoval před brankou Colorada, jeho teč ale končí jen vedle Georgijevovy brány.

52:45

Čas rychle plyne a do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes sedm minut. Rozhodne jeden z týmů tenhle duel, nebo půjde hned úvodní zápas semifinále Západní konference do prodloužení?

51:41

Mikko Rantanen pálil na bránu Dallasu a po ní zazvonila tyč Oettingerovy branky!

51:14

Další snaha hostů strhnout vedení na svou stranu, ale jejich pokus mezi tři tyče Dallasu nezamířil a puk mají na svých holích zase domácí.

50:40

Na řadě je znovu komerční přestávka.

50:31

Miro Heiskanen mezi kruhy tečoval nahození spoluhráče a holí kotouč vypíchl pryč Alexandar Georgijev.

49:44

Thomas Harley dostal nabito na levou stranu a jeho pohotová rána vystrašila hostujícího brankáře. Alexandar Georgijev ale vytasil další zákrok a raději pak hru zastavil.

48:38

Jamie Benn střílel před Georgijevem, který musel hasit další nebezpečí. Vše ale skončilo pro hosty dobře a ti už zase vyráží na opačnou stranu.

47:56

Laviny jsou od vyrovnání hodně aktivní a znovu se dostaly do zakončení, ale Oettingerovi nyní pomohla obrana, která srazila kotouč do bezpečí a mimo ohrožení jeho klece.

47:15

Hosté rozjeli další akci a zahrozili před Jakem Oettingerem, který musel do dalšího zákroku a podržel svůj tým.

46:18

Na řadě je další komerční přestávka.

46:18

Casey Mittelstadt se zjevil osamocen v těsné blízkosti domácího brankáře Oettingera, ale jeho následná teč končí jen na zákroku dallaské obrany.

45:25

Další akci domácích rozjel Joe Pavelski, poté mezi kruhy napřáhl k prudké střele, ale tu kryje bezpečně Alexandar Georgijev a raději pak přerušuje hru.

44:23

Chris Wagner nad pravým kruhem vystřelil a jeho rána skončila na ochranném plexiskle. Hra je přerušena, vhazovat se bude před domácí brankou po levé ruce Jakea Oettingera.

43:39

Mezi kruhy střílel Esa Lindell a jeho pokus pak betonem srazil do rohu obranného pásma Alexandar Georgijev.

41:41

Domácí tak přišli o slibný tříbrankový náskok a teď je to pro oba týmy definitivně otevřené.

40:39

Hned na začátku třetí třetiny udeřili hosté a je vyrovnáno! Rantanenovu střelu na pravé straně z mírného úhlu dorazil do brány Dallasu NATHAN MACKINNON a začíná se tak znovu od začátku – 3:3. Asistence: Mikko Rantanen a Cale Makar.

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 5:50.

Střely na branku: 12 – 16

Také druhá třetina je u konce a ta zase pro změnu patřila pouze hostům. Ti využili dvě přesilové hry díky trefám Valerije Ničuškina a Caleho Makara a dostali se tak Dallasu na dostřel jediného gólu. Hvězdy tak přišly o tříbrankový náskok a hra je tak před třetí periodou zase otevřená pro oba týmy. Uvidíme, jak to nakonec celé dopadne, ještě se máme na co těšit.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:55

Tak ještě zákrok hostujícího brankáře proti domácí střele a hra je ještě přerušena.

39:45

Hosté se ještě dostali do šance, ale jejich pokus za záda Oettingera nezaplul. A už to vypadá, že se v této části hry nic nestane.

39:00

Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:41

Další komerční přestávka.

38:22

Sam Steel číhal mezi kruhy a čekal na přihrávku, tu mu jeho spoluhráč Craig Smith posílal, ale do ní vložil hůl Ničuškin a zabránil tak domácí šanci.

36:20

Hosté vycítili šanci a po snížení jsou hodně aktivní. Nyní jim ale pokazili další rozehrávku v pásmu Dallasu domácí beci, kteří posílají puk do neutrální zóny tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

35:23

Andrew Cogliano si sjel do těsné blízkosti branky Dallasu, která byla úplně prázdná, ovšem nebyl u puku a ten měl právě domácí brankář, jenž za svou klecí připravil rozehrávku spoluhráčům.

34:47

Další tlak Lavin před domácí klecí, ale střelu Caleho Makara zastavil dalším pozorným zákrokem Jake Oettinger, který se v posledních minutách ve svém brankovišti rozhodně nenudí.

33:42

Jevgenij Dadonov začal stíhací jízdu za pukem, který měl soupeř, ale tenhle souboj vyhrál Mikko Rantanen, který ho nepustil a hned na to se hosté dostali do akce, kterou pokazil dalším zákrokem Jake Oettinger.

33:32

31:54

Joe Pavelski napřáhl ke střele mezi kruhy a jeho rána končí i za pomoci obrany Colorada na brankáři Georgijevovi. Hned na to ale znovu zaútočily Hvězdy, které ale před ním tentokráte nevymyslely nic.

31:26

Hosté se ale ubránili bez větších problémů a už jsou v plném počtu.

30:24

Nyní mají další přesilovku zase hráči Dallasu a pokusí se v ní soupeři odskočit opět na vyšší rozdíl.

29:26

Miles Wood – 2 min., vysoká hůl.

29:08

Další využitá coloradská přesilová hra a hosté jsou už opravdu Dallasu na dostřel jediné branky. Valerij Ničuškin posunul puk CALEMU MAKAROVI, který poté ze střední vzdálenosti prostřelil Jakea Oettingera – 3:2. Laviny tak jsou definitivně zpět ve hře. Asistence: Valerij Ničuškin a Mikko Rantanen.

28:46

Nyní Nathan MacKinnon zahrozil před Oettingerem, ten ale protji jeho jedovce u přední tyče zakročil a dostal puk do bezpečí.

28:28

Domácí zastavili tlak soupeře, vyhazují puk až před branku Alexandara Georgijeva a šetří cenné vteřiny ze svého oslabení.

27:57

Hosté se dostávali do útočného pásma, ale v tom jim zabránili beci Dallasu a vytáhli puk do neutrální zóny.

27:37

Hosté mají nyní velkou šanci jak se dostat svému soupeři na dostřel jediného gólu. Při vyloučení Smithe si zahrají další přesilovou hru.

27:37

Craig Smith – 2 min., hákování.

25:31

A také hosté využívají přesilovku a snižují na rozdíl dvou branek. Střelu Caleho Makara u přední tyče srazil jeden z domácích a poté se k puku dostal VALERIJ NIČUŠKIN, který doklepl puk za čáru a potrestal tak vyloučení svého krajana na straně Dallasu – 3:1. Bez asistence.

25:18

Jevgenij Dadonov – 2 min., sekání.

25:01

Valerij Ničuškin se natlačil těsně před Jakea Oettingera, který jeho pokus zblízka pokryl. Následně fauloval domácí hráč a svou první přesilovku si zahrají také Laviny. Ty mají ponechanou výhodu.

24:12

Nepřesné zakončení Nathana MacKinnona a do akce se řítily zase Hvězdy. Ovšem nakonec se před Georgijevem domácí neprosadili.

23:28

Craig Smith se dostal podél pravého hrazení do útočného pásma a byla z toho další akce pro dallaské Hvězdy, ale následný pokus zlikvidoval Georgijev a hra je po jeho zákroku přerušena.

22:42

Radek Faksa se rozjel do útočného pásma, chtěl vystřelit, ale v tom mu zabránil Zach Parise, který vybojoval puk a dostal hru zase před domácí klec.

21:35

Cale Makar se rozjel ze středního pásma až před branku domácích, ale nezakončil. Na druhé straně už zase před Georgijevem operují hráči Dallasu.

20:51

Colorado zvládlo oslabení a už je v plném počtu.

20:16

Po změně stran se domácí dostali hned do útočného pásma a dohrávají svou přesilovou hru, kterou utnula první siréna.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 4:52.

Střely na branku: 9 – 5

První třetina je minulostí a patřila jednoznačně domácímu týmu, který byl od úvodních minut hodně aktivní a hrozil před Georgijevem. V osmé minutě poslal Dallas do vedení Ryan Sutter, který se prosadil střelou nad levým kruhem. V jedenácté minutě pak z levého kruhu propálil Georgijeva Wyatt Johnston a bylo to 2:0. Tři minuty před koncem první třetiny pak využil dvojnásobnou přesilovou hru Jamie Benn a kapitán Dallasu tak dal svému týmu tříbrankový náskok. A právě kapitán Stars se ještě v samotném závěru postaral o velkou šanci, gól mu ale sebral Josh Manson, jenž zakročil hokejkou na brankovišti a pomohl tak hostujícímu brankáři.

20:00

První třetina skončila.

19:50

V závěru úvodního dějství byl v obrovské šanci Jamie Benn, který se protáhl okolo brankoviště a už překonal Georgijeva, ale těsně před čárou nastavil hůl Josh Manson a zabránil tak čtvrtému gólu Stars!

19:10

Hosté znovu pykají a jsou znovu v oslabení. Hned na to se domácí dostali do zakončení, ale hráči Colorada to ustáli a vyhazují puk až před branku Jakea Oettingera.

Dallas právě vstřelil branku!
Domácí využívají dvojnásobnou početní výhodu a jdou do tříbrankového trháku. Jason Robertson vystřelil z dálky a puk směřoval před branku soupeře, kde ho poté u brankoviště doklepl začáru kapitán Dallasu JAMIE BENN – 3:0. Asistence: Jason Robertson a Miro Heiskanen.

16:34

Jason Robertson u přední tyče dorážel střelu spoluhráče a byla z toho velká šance. Jenže místo si tam pohlídal Alexandar Georgijev a má další zákrok!

15:56

Jakov Trenin – 2 min., vysoká hůl.

15:56

A pozor, hosté jdou do tří a je tu daleko větší šance pro domácí ve dvojnásobné početní výhodě!

15:36

Joe Pavelski, někdejší hráč San Jose Sharks, se nyní dostal do zakončení na levé straně, proti jeho švihu ale zakročil Alexandar Georgijev a raději hned hru zastavuje. Buly po jeho pravé ruce.

15:28

Mikko Rantanen – 2 min., podrážení.

15:25

Domácí mají ponechanou výhodu a pokud ji nevyužijí, jako první si v utkání zahrají přesilovou hru a mohou tak navýšit své vedení.

14:33

Nyní musel přerušit hru, když na něho nebezpečně vystřelil Sean Walker a tentokráte už hru zastavuje a buly bude po další komerční přestávce vhozeno po jeho pravé ruce.

14:01

Teď si ale obrana Dallasu musela dávat pozor na střelu Zacha Pariseho, jenž pálil z levého kruhu a jeho rána byla hodně štiplavá. Jake Oettinger to ale opět zvládl.

13:14

Nyní se dostali do akce zase hosté, ale nakonec před Jakem Oettingerem nevymysleli nic a ten opět nemusel do žádného zákroku a mohl být v klidu.

12:33

Na řadě je první komerční přestávka.

11:52

Hra má rychlý spád, ve dvanácté minutě se znovu do akce dostali domácí hráči a hlasité publikum Dallasu mohutně fandilo, pokus Matta Duchena ale končí jen vedle protější tyče.

10:55

A po chvilce se mění znovu skóre a opět na straně Stars. Hned po vhazování v útočném pásmu posunul puk zpět do levého kruhu Joe Pavelski pro WYATTA JOHNSTONA a ten poté táhlou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci – 2:0. Asistence: Joe Pavelski a Jamie Benn.

10:20

Další šance Dallasu, který po gólu ještě více ožil, ale do akce šel Alexandar Georgijev a ten vytasil další přesný zákrok.

07:26

Nyní už se skóre mění. Od modré čáry si sjel do lepší střelecké pozice RYAN SUTER, který poté svižnou ranou nad levým kruhem poslal touš až za záda Alexandara Georgijeva – 1:0. Do vedení tak jde domácí Dallas. Asistence: Matt Duchene.

06:15

Další střela Radka Faksy, jeho švih ale odvrátili beci Colorada do bezpečí a opět se ještě skóre prvního zápasu semifinále Západní konference nemění.

05:11

Další aktivita Dallasu před hostující brankou, domácí ale záhy puk ztratili a hosté otočili. Ale Oettinger mohl být opět v klidu, protože na něho žádná střela nemířila.

04:34

Vybojovaný puk pro hosty zařídil Josh Manson a hned se do akce dostávalo Colorado, ale nakonec před Oettingerem jeho hráči nezahrozili.

04:05

Logan Stankoven vybruslil od zadního mantinelu a pohotovou střelou před Georgijevem zakončil, ovšem trefil jen připravený levý beton Alexandara Georgijeva.

02:59

Craig Smith zamíchal kotoučem znovu před hostující brankou, Laviny to ale zvládly a hned po zisku puku otáčejí směr akce na druhou stranu.

02:20

Tyler Seguin dostal přihrávku na pravý kruh a jeho rána pak ohrozila Georgijeva, ale ten proti jeho švihu zakročil a hra je přerušena.

01:14

Nathan MacKinnon v menším tlaku hostů zakončoval před Oettingerem, ale i ten si poradil a má puk pod kontrolou. Nicméně hosté nadále operují před jeho brankou.

00:37

Zakázané uvolnění Avalanche a hra se tak v krátkém sledu po sobě znovu stěhuje před Alexandara Georgijeva. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

00:15

Radek Faksa, střelec rozhodujícího gólu v sedmém zápase proti Vegas, se hned na začátku zápasu dostal před branku Georgijeva, vystřelil a jeho pokus právě hostující brankář kryje.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Harley, C. Tanev, Lindell (A), Lundkvist, R. Suter – W. Johnston, Hintz, J. Robertson – Stankoven, Duchene, Benn © – Pavelski, Seguin (A), Dadonov – Steel, Faksa, Cr. Smith.
Trenér: Peter DeBoer

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, Se. Walker, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Parise, Mittelstadt, Lehkonen – C. Wagner, Colton, Wood – Cogliano, Trenin, Duhaime.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: StLaurent, O'Rourke – Barton, Marquis.

Československá stopa v sérii

V této sérii nalezneme pouze jediného hráče z Česka a Slovenska, kterým je útočník Dallasu Radek Faksa, jenž se v předchozí sérii musel vypořádat se zraněním, a tak odehrál jen tři zápasy. Nicméně se stihl vrátit včas, jelikož svou brankou rozhodl Game 7.

Boje v play off

Historicky se bude jednat o šestou sérii mezi Dallasem a Coloradem. Lepší bilanci aktuálně drží Stars, jenž přes Avs dokázali přejít ve třech případech. Naposledy k tomuto střetu došlo v covidovém play off 2020, kdy Dallas svedl s Coloradem sedmizápasovou bitvu, kterou tehdy v prodloužení ukončil Joel Kiviranta, jenž v tom utkání dokonce vstřelil hattrick. Finský útočník však nyní obléká barvy Avalanche, a tak naopak může nyní uštědřit dýku do zad svému bývalému zaměstnavateli.

Základní část

Vzhledem k tomu, že jsou oba týmy v Centrální divizi, tak se v základní části střetly hned ve čtyřech případech. I v těchto zápasech padalo velké množství branek, když průměr vstřelených gólů dosahoval skoro osmi na jeden zápas. Lépe si v tomto vzájemném měření sil vedli hráči Avs, kteří dvakrát zvítězili v základní hrací době a jednou v prodloužení. Naopak Stars slavili výhru v posledním střetnutí, které navíc urvali na ledě svého soka.

Předchozí série
Dallas Stars – Vegas Golden Knights 4:3 (3:4, 1:3, 3:2p., 4:2, 3:2, 0:0, 2:1)

To nejlepší tým Západní konference měl paradoxně své první kole mnohem obtížnější než jeho nadcházející soupeř. Dallas se totiž hned v úvodním kole postavil proti obhájci Stanley cupu z Vegas, se kterým měli svěřenci Petera DeBoera nevyřízené účty z minulého play off, kdy Vegas Dallas vyřadilo v konferenčním finále.

Oproti Coloradu s Winnipegem nám však série Dallasu s Vegas přinesla neskutečný boj obou obran a především brankářů. Lepší vstup do play off měli Golden Knights, jenž zvítězili v obou úvodních duelech, ale Stars poté sebrali následné tři zápasy za sebou a rázem byl krok od postupu. Vegas však doma odvrátilo konec sezóny a sérii musel rozhodnout Game 7. V tom nakonec vystřelil postup Dallasu český útočník Radek Faksa a obhájce titulu tedy padl hned v prvním kole.

Ikdyž v této sérii příliš branek nepadalo, tak se i tak jeden z hráčů Dallasu dokázal dostat až na sedm kanadských bodů a navíc se i jedná o nejmladšího útočníka Stars, a to Wyatta Johnstona, jenž je se čtyřmi trefami i nejlepším střelcem týmu.

Winnipeg Jets – Colorado Avalanche 1:4 (7:6, 2:5, 2:6, 1:5, 3:6)

V prvním kole se Colorado postavilo proti Winnipegu a většina expertů spíš i věřila Jets, jelikož měli v bráně kandidáta na Vezinovu trofej Connora Hellebuycka a naopak se nevěřilo brankáři Avs Georgijevovi. Nicméně už první zápas se zvhrl ve velkou přestřelku, kterou ještě lépe zvládnuli hráči Winnipegu, ale v následujících zápasech už nedokázali udržet krok s rozjetou ofenzívou Colorada, jenž za pět zápasů nasázela neskutečných 28 branek. Laviny skvěle vyřešily problém „Hellebuyck“, jemuž velmi ztěžovaly jeho práci skvělým cloněním.

Hned trojice hráčů Colorada se v první sérii dostala na devět kanadských bodů. Asi nikoho nepřekvapí, že se jedná o nejlepší trio Avs, a to Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen a Cale Makar. Nejvíce branek však vstřelil ruský útočník Valerij Ničuškin, jenž dohromady zapsal sedm úspěšných tref.

Zdravím vás na začátku druhého kola Západní konference, kde nás čeká velmi vypjatý střet divizních soků, protože se proti sobě střetnou Dallas Stars a Colorado Avalanche.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.