Michalovce siahali na senzáciu. Favorit zabral, Košice udreli v závere

Hokejisti HC Košice zvíťazili úvodnom súboji semifinálovej série hokejovej extraligy. V Steel Arene zdolal víťaz základnej časti prekvapenie play off z Michaloviec 3:1 vďaka trom gólom v poslednej tretine. Tie padli v priebehu necelých dvanástich minút.

31.03.2023 20:30 , aktualizované: 20:41
HC Košice Foto: ,
Hokejisti Košíc sa tešia z prvého víťazstva v semifinále play off extraligy.

V sérii hranej na štyri víťazné zápasy sa Košice ujali vedenia 1:0. Druhý duel je na programe v sobotu o 18.00 h opäť v Steel aréne.

Piatkový zápas bol dlho bezgólový a v úvodných dvoch tretinách dominovali defenzívy a brankári. Ako prví skórovali hostia, keď Pereskokov 25 sekúnd pred koncom druhej tretiny využil presilovku.

Košičania vyrovnali v 46. minúte, keď brankár Škorvánek nevidel strelu Bretona. O sedem minút neskôr využil Fejes Škorvánkov nesprávny odhad odrazeného puku a zblízka upravil na 2:1. Ten istý hráč v 57. minúte zužitkoval zaváhanie hostí a po úniku zvýšil na 3:1.

337284195 595030172540561 5088816392789958095 n Čítajte viac Majster sveta parafrázuje Fica: Konečne na východe niečo je! Pribudnú fanúšikovia i nové rivality

V zostave Košičanov pre zranenia chýbali útočníci Patrik Rogoň a Jakub Linet, ktorých nahradili Radoslav Tybor a Oliver Jokeľ.

„Oceliarom“ nebol zo zdravotných dôvodov k dispozícii ani brankár Dominik Riečický. Hosťom z rovnakých príčin chýbali obranca Adam Stripai aj útočníci Peter Bjalončík, Matúš Paločko a Roman Žitný.

Tipos extraliga – semifinále play off, prvý zápas /na 4 víťazstvá/:
HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Góly: 46. Breton (Pollock, Šedivý), 53. Fejes (Pollock, Jääskeläinen), 57. Fejes – 40. Pereskokov (Glazkov, Michalčin). Rozhodovali: Stano, T. Orolin – Stanzel, Jedlička, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 8347 divákov.
Košice: Janus – Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, A. Bartoš – Bartánus, Chovan, Tybor – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Lamper, Slovák, Paršin – Jokeľ, Hovorka, Havrila
Michalovce: Škorvánek – Osburn, Hammond, Mihalik, Michalčin, Macejko, Glazkov, Cibák – Puliš, Galamboš, Vašaš – Okoličány, Suja, Chalupa – Garreffa, Buc, Zabusovs – Pereskokov, Pavlovs