Škriniar vygumoval útok AC. Inter ovládol milánske derby

Futbalisti Interu ovládli milánske derby. Nad rivalom z AC im na zisk troch ligových bodov stačil jediný gól. O ten sa postaral v 34. minúte Lautaro Martinez. Celý zápas odohral v drese víťazného tímu kapitán slovenskej reprezentácie Milan Škriniar.

05.02.2023 14:38 , aktualizované: 22:38
Milan Škriniar Foto:
Milan Škriniar v súboji s Divockom Origim z AC Miláno.
debata (2)

Inter mal proti obhajcovi titulu hernú i streleckú prevahu, v prvom polčase ju gólom korunoval Lautaro Martinez.

Ten sa presadil v 34. minúte hlavou po rohovom kope. Domáci mali aj ďalšie šance, zostali však nevyužité.

Hráči AC sa v úvodnom dejstve prakticky k ničomu nedostali a ani po zmene strán nedokázali prekonať defenzívu Interu. Ten tak nadviazal na januárové víťazstvo nad AC vo finále talianskeho Superpohára (3:0).

Pre oba tímy to bolo v poradí 178. milánske ligové derby s bilanciou 68–56–54 v prospech Interu. Obhajca titulu AC je po tretej ligovej prehre za sebou na šiestej priečke, päť bodov za Interom.

inter, ac Čítajte viac ONLINE: Milánske derby sme sledovali naživo

Neapol sa opäť priblížili k zisku svojho tretieho majstrovského titulu v talianskej Serii A a prvého od roku 1990.

SSC zvíťazil aj so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom v zostave na pôde Spezie Calcio 3:0.

Za hostí dvakrát skóroval Victor Osimhen, ktorý nadviazal na presný zásah Chviču Kvaraccheliju z jedenástky a so 16 gólmi je na čele tabuľky strelcov.

Futbalové hviezdy. Ako budú vyzerať na dôchodku? Fotogaléria - 41 fotiek Všetky fotky
Ako budú vyzerať hviezdy svetového futbalu na...

Neapol dosiahol piaty ligový triumf v sérii, po ktorom má na čele tabuľky 16-bodový náskok pred Interom Miláno. „Nerazzurri“ však čakalo večer mestské derby proti AC a manko na SSC mohli skresať.