Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Po veľkom sklamaní nasledovali nechutné scény. Fanúšikovia Prešova napadli domácich organizátorov

Futbalisti Tatrana Prešov prišli v poslednom 30. kole MONACObet ligy o šancu postúpiť do najvyššej súťaže, keď prehrali v Humennom 0:2.

18.05.2024 10:32 , aktualizované: 10:49
koláž Foto:
V Humennom po zápase vzbĺkli vášne.
debata (4)

V baráži o účasť v Niké lige tak bude bojovať Petržalka, tá zvládla zápas s „béčkom“ Žiliny a vyhrala jasne 5:1.

Prešovčania mali všetko vo svojich rukách, pred záverečným zápasom mali na Petržalku náskok dva body.

Víťazstvo na pôde krajského rivala by im dalo istotu konečného 2. miesta, teoreticky im mohla stačiť aj remíza, ak by Petržalka doma nezvíťazila o tri góly.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa @slovenski_futbalisti

Už v polovici druhej časti však bolo jasné, že Tatran sa návratu medzi slovenskú futbalovú elitu opäť nedočká.

Zatiaľ čo v Humennom bol po hodine hry stále bezgólový stav, klub z najväčšieho bratislavského sídliska viedol v 56. minúte už 5:1.

Sen o postupe sa definitívne rozplynul po desaťminútovke, počas ktorej Tatran dvakrát inkasoval a v 69. minúte prehrával o dva góly.

Domáce Humenné dotiahlo zápas do víťazného konca a Prešovu tak ostali oči pre plač. Po záverečnom hvizde sa rozpútal chaos.

futbal, futbalová lopta, futbalová bránka, sieť, gól Čítajte viac Prešov opäť nezvládol záver. O 1. ligu sa napokon pobije Petržalka

Sklamaní priaznivci Tatrana nedokázali potlačiť svoju frustráciu z výsledku a zaútočili na domácich usporiadateľov.

Na záberoch, ktoré zverejnil instagramový účet @slovenski_fut­balisti, vidieť konflikt aj snahu polície, ktorá musela zasiahnuť proti rozvášnenému davu.

Muži zákona to mali o to náročnejšie, že podľa viacerých správ sa hosťujúci fanúšikovia počas zápasu výdatne posilňovali alkoholom.

Zárobky slovenských futbalových klubov za 2022/23 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Rebríček je zoradený podľa tržieb klubov za...